Obserwatorzy

Google+ Followers

piątek, 5 grudnia 2014

Biebrza

Witajcie kochani!
dzisiaj będę opowiadała o Biebrzańskim Parku Narodowym. Jest to jeden z 23 Paków Narodowych. Został utworzony 9 września 1993 roku. Jest położony w województwie podlaskim. Obejmuje doline Biebrzy do ujscia rzeki Narwi.
To tutaj współczesność przeplata się z wieloletnią tradycją oraz ciekawa historią. To tutaj możesz poznać dziką przyrodę oraz tajemnicze morkadła. Czy jesteście gotowi na taką przygodę ? ? ?

Biebrzański Park Narodowy jest największym w Polsce. Jego powierzchnia wynosi 60 ha. Bagna Biebrzańskie są pod ochroną.
Najciekawszą atrakcją Biebrzańskiego Parku Narodowego jest rzeka Biebrza. Każdego roku zmienia swój bieg. Jest to rzeka, która zawsze szaleje. Na wiosnę zamienia okoliczne pola w jeziorka.

Dolina Biebrzy prawie na całej swojej długości zachowała swój naturalny charakter czyli niezwykle bogactwo świata roślin i zwierząt. Stwierdzono tutaj około 900 gatunków roślin, 270 gatunków ptaków oraz 48 gatunków ssaków.Jest jednym z 3 miejsc w Polsce, gdzie stwierdzono 180 gatunków ptaków lęgowych. Można spotkać tutaj gatunki bardzo rzadkie oraz reliktowe. Z gatunków roślin najbardziej podoba mi się Rosiczka okrągłolistna. Jest to roślina owadożerna. Występuje w stanie dzikim. W Polsce występuje na torfowiskach.

Biebrzański Park Narodowy stanowi "serce" dwóch obszarów europejskiej sieci Natura 2000.

Atrakcje turystyczne :
Bagno Ławki
Rezerwat Czerwone Bagno
Uroczysko Grzędy
Carska Droga
Goniądz- rynek
Twierdza Osowiec
Góra Strękowa nad Narwią


Zdjęcie Rosiczki


2 komentarze:

  1. widziałem już kilka dokumentów o Biebrzy, marzyło mi się nawet, ze fajnie byłoby kiedyś przejść się przygotowaną ścieżką między jeziorkami i bagnami, może kiedyś się przydarzy

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie byłam nad Biebrzą- kurczę tyle rzeczy do zwiedzenia w Polsce :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !