Obserwatorzy

Google+ Followers

niedziela, 14 grudnia 2014

Mała Fatra

Witajcie kochani!!

Czy byliście kiedyś w miejscu, które nazwane jest Mała Fatra ? :)

Jest nazywana Tatrami w miniaturze. To tam każdy widok będzie wielkim przeżyciem. To tam możesz zakochać się w górach. Najpiękniejsze miejsce turystyczne. Możesz zobaczyć dzikość natury i cieszyć się, że wreszcie zobaczyłeś coś pięknego. Dzika natura. Tutaj możesz zobaczyć aż 900 gatunków różnych roślin. Około 40 gatunków roślin, które możesz spotkać tylko tutaj.
Mała Fatra jest to pasmo górskie, które znajduje się w Karpatach Zachodnich, należące do łańcucha Małofatrzańskiego. Jest to najciekawsze pasmo górskie Słowacji. Każdy powinien obowiązkowo tam się wybrać. Pasmo górskie jest podzielone na kilka części. Są to : część krywańska, Dolina Wratna oraz   część luczańska.  Całość pasma ma kształt elipsy.
Największym centrum narciarskim  regionu jest dolina Wratna. Jest to przepiękne miejsce. W 2014 roku w tej dolinie była ogromna  powódź.W okolicy jest wiele miejsc, które należałoby zwiedzić.Są to : Skalne Miasto, Południowe Skały, Grzbiet Kriwańskiej Małej Fatry.
Główny Grzbiet Krwiśnkiej części ma nazwę Suchy i jego wysokość to ok 1500 m.n.p.m. Tworzą go skały dolomitowo-wapienne.
Rzadko zdarza się, że występują tam lawiny. Nie ma tam widocznych  śladów zlodowacenia.
Będąc tam możemy przjejść przez wiele malowniczych wąwozów.
https://www.google.pl/search?q=mala+fatra&rlz=1C1AVNA_enPL603PL604&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=DKiNVMHBL9jzapemgKgD&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#facrc=_&imgdii=_&imgrc=D6tZxuEA0oZk6M%253A%3BrhpdIfhRYe9rhM%3Bhttp%253A%252F%252Fpopiwie.piwko.pl%252Fmala_fatra03%252Fmala_fatra_06_wielki_rozsutec.JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fpopiwie.piwko.pl%252Fmala_fatra03%252Fmala_fatra03.htm%3B850%3B558

4 komentarze:

 1. Jeeejku jak tam jest pięknie! :O

  http://mylifeisbeautiful304.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej!!! Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award! Gratuluję! Więcej dowiesz się na moim blogu --> zwyklyblog-zwyklejdziewczyny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. w przyszłym roku wybieramy się tam z chłopakiem, żeby trochę pohasać po tamtejszych szczytach, bo oglądałam już na innych blogach relacje z tego miejsca i się zakochałam. :)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !