Obserwatorzy

Google+ Followers

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Tatry i Zakopane

Witajcie kochani!!

Dzisiaj będę opowiadała o Tatrach i Zakopanym. Aby poczuć ten klimat możecie posłuchać muzykę góralską.Tarty są górami alpejskimi położonymi na granicy Polski  i Słowacji. Tatry zajmują około 790km2.  Swoja wysokością zaliczają się do granicy wiecznego śniegu. W Tatrach nie występuje lodowiec, który jest symbolem gór wysokich. Dlatego również nie można ich zaliczyć do gór wysokich.  W Polsce mamy podział na 2 rodzaje Tatr i 1 w Słowacji. W Polsce są to : Tatry Zachodnie oraz Tatry Wysokie a w Słowacji Tatry Bielskie. 
Tatry Wysokie są idealnym miejscem na wspinaczki. To jest prawdziwy raj dla lubiących wyzwania.
Atrakcją Tatr jest Morskie Oko.Jest to największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, które jest otoczone górami. Stara nazwa jeziora to Rybi Staw. Pochodzi od ryby pstrąga, która żyła w tym stawie. 

Zamarzły Staw Gąsienicowy jest to staw, który przez 70 dni w roku nie  jest pokryty lodem. Przez resztę roku mozna zobaczyć tam lód, który jest to do samego dna. Czasami nazywany jest Zamarzłym Stawem. 

Zadni Michowy Stawek  jest to jeziorko tatrzańskie położone bardzo wysoko, bo na wysokości 2070 m.n.p.m. Jest najwyżej położonym jeziorkiem w Polsce. Przez 10 miesięcy w roku jeziorko jest pokryte lodem. 


Wybierając sie w góry należy zachować wszelkie środki ostrożności aby nasza wyprawa była całkowicie bezpieczna.  Należy korzystać z map turystycznych lub wynająć przewodnika, który zna tereny górskie.Gdy idziemy na wycieczkę w góry poinformujmy kogoś i weźmy ze sobą telefon. . Najlepiej taki z dobrym zasięgiem i naładowaną baterią. Numerem alarmowym TOPR jest 601 100 300  Zawsze może być taka sytuacja, że to turyści mogą potrzebować pomocy. Wtedy my możemy im pomóc. Istnieje pewna zasada, którą możemy stosować, gdy nie mamy zasięgu lub telefonu. Jakikolwiek sygnał optyczny lub akustyczny powtarzany 6 razy na minutę czyli co 10 sekund wraz z minutą przerwy. Jesli ktoś ten sygnał odbierze i zrozumie to jego odpowiedz jest następująca taki sam sygnał 3 razy na minutę oraz 1 minuta przerwy.  Na wycieczkę należy ubrać odpowiedni strój..

Zakopane jest to miasto i gmina w województwie małopolskim oraz siedziba powiatu  tatrzańskiego. Jest to największy ośrodek sportu zimowego. Tutaj każdy znajdzie atrakcje turystyczne dla siebie. Ceny są bardzo dogodne. Atrakcje są podzielone cenowo. Pierwsze atrakcje są prawie darmowe bo do 5 zł. Są atrakcje na zimę oraz na lato. Można odwiedzić Aquapark, który jest czynny cały rok. Polecam przejechać się zakopiańskim zaprzęgiem psimi zaprzęgami lub saniami.  Można spędzić miły wieczór na kuligu.  Jest taka atrakcja jak snowzabawa czyli zabawa w śniegu dla dzieci. 
Polecam spływ po Dunajcu. Jest tyle atrakcji, że nikt nie będzie się nudził :) 
1 komentarz:

  1. Uwielbiam góry! <3 Często chodzę na wyprawy górskie :)

    http://sapphireblog1.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !