Obserwatorzy

Google+ Followers

piątek, 19 grudnia 2014

Zamek Orawski

Witajcie kochani!

Dzisiaj chciałabym opisać zamek Orawski. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków w Słowacji.  Wznosi się na skale ponad 100 metrów nad rzeką Orawą . Znajduje się w miejscowości Orawski Podzamok . Kołatka do drzwi jest bardzo ciekawa. Jest w kształcie smoka z wyciągniętym językiem. Jest to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek dla turystów z Polski. Ta miejscowość jest położona niedaleko polskiej granicy. W kwietniu niestety muzeum orawskie, które znajduje się w tym zamku jest zamknięte, ale w resztę roku jest otwarte. W rożnych miesiącach są różne godziny otwarcia muzeum . Zwiedzanie tego zamku zajmuje 2 godziny i można to zrobić tylko z przewodnikiem. Podczas zwiedzania zamku można podziwiać pokazy walk rycerskich. Odbywają się tam  koncerty muzyki dawnej.
Głównym powodem wybudowania zamku była ochrona granicy Słowacji o raz częściowe zabezpieczenie  Polski. Słowacja i Polska miały wtedy mocne połączenie handlowe. Zamek został wybudowany po najeździe tatarskim. Były czasy kiedy zamek był władany przez polaka. Zamek jest podzielony na 3 części. Są to : górny zamek , średni zamek i dolny zamek. Wszystkie części były budowane stopniowo przez kilka wieków.
Przy okazji polecam przejechać się orawską wąskotorową  kolejką zwrotną. Taka podróż zapewni wiele wspaniałych wspomnień. Kolejka kursuje na trasie Tanecznik- siodło Beskid. Cała trasa trwa ponad godzinę i podczas jazdy kolejką są przewidziane atrakcje.


http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oravsky_Podzamok_(11).jpg

4 komentarze:

 1. Podoba mi się, że podajesz linki do stron z których brałaś zdjęcia. Nie każdy przyznałby się, że zdjęcia nie są zrobione przez autora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może wspólna obserwacja? Daj znać u mnie:
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. kolejna atrakcja turystyczna ze Słowacji, fajnie ale proszę, żebyś nie pisała nic o Czechach z wiadomych powodów

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekne to miejsce. Ciekawy post:)

  Nowy post, zapraszam c: http://lusialuska.blogspot.com/2014/12/christmas-tag-d.html?m=0

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !