Obserwatorzy

Google+ Followers

wtorek, 13 stycznia 2015

Hawaje

Witajcie kochani :)
Kto z Was był na Hawajach ? Ja niestety nigdy nie byłam, może kiedyś mi się
 uda tam pojechać. To tutaj możecie zachwycić się owocem hala. Jest on piękny, jadalny, ale zazwyczaj robi się z niego różne ozdoby.
A czy słyszeliście kiedyś o hooponopono ? ? Jest to proce, w którym wyznawca każdej religii może wziąć udział. Jest to wybaczanie, uwolnienie się od problemów, oczyszczenie duszy. Istnieją książki, w których można o tym poczytać.
Historia Hawajów sięga ponad 25 milionów lat temu. Wylew lawy wulkanicznej zapoczątkował nowe rajskie miejsce na ziemi.
Hawaje liczą ponad 130 wysepek i są własnością Stanów Zjednoczonych. Tylko niektóre wyspy są zamieszkałe. Wyspa Hawaii jest największa wyspą archipelagu i ma ponad 10 tys km kwadratowych. Około 14%wyspy zajmuje wulkan-Kilauea. W jego głównym kraterze można zaobserwować jezioro lawowe. Jest to bardzo ciekawy wulkan, ponieważ jego erupcja trwa bardzo długo. Trwa od początku stycznia 1983 aż do teraz.Wulkan ciągle wybucha i otwierają się nowe miejsca, z których wypływa większa ilość lawy. Ciągle zwiększa swoją aktywność. Lawa tego wulkanu całkiem niedawno zniszczyła wioskę na Hawajach, w której nikt nie mieszkał. Wartym zwrócenia uwagi jest wulkan Manua Loa. To on zajmuje 50% wyspy.Bardzo duża jego cześć znajduje się pod wodą. Dawniej  przejawiał swoją aktywność co kilka lat. Ostatnia erupcja miała miejsce około 30 lat temu.
Hawaje to miejsce bardzo tajemnicze oraz ciekawe.  Zachęcam do zwiedzania. Do poznania głębiej tajemnicy. Do zwiedzenia ciekawych zabytków, poznania hawajskiej kultury.
Jest wiele ciekawych zabytków do zwiedzenia oraz wspaniałe plaże, gdzie można odpocząć.
Pory roku nie da się określić. Zazwyczaj jest taka sama.
Zapraszam do odwiedzenia Honolulu.Jest to stolica i największe miasto stanu Hawaje. Tam jest najsłynniejsza plaza na świecie. Kojarzycie ? Tak to jest właśnie Waikiki. W mieście można zwiedzic pałac Loani. Gdy już tam jesteście warto jest zobaczyć Peral Harbor i zachęcam do obejrzenia filmu o tym samym tytule.
5 komentarzy:

  1. Wszystko co jest nad postami przerzuć na pasek boczny, będzie estetyczniej :) Byłam w tej szkole handlowej we Wrocławiu i muszę powiedzieć, że jest tam ciekawie, a wykładowca, który prowadził nasze zajęcia był bardzo śmiesznym człowiekiem :D
    http://skrzydla-nielota.blogspot.com/
    Luavinda von Degaaris

    OdpowiedzUsuń
  2. hawaje, tam ponoć żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie, krajobrazy boskie ale te wulkany trochę przerażające

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !