Obserwatorzy

Google+ Followers

piątek, 2 stycznia 2015

Pitcairn

Witajcie kochani!
Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o niewielkiej wyspie wulkanicznej, która znajduje się na Oceanie Spokojnym. Należy do wysp Wielkiej Brytanii.Z ostała odkryta latem w XVIII w Do najbliższego terytorium ma ponad 3 tys km.  Znajduje się tam jedna miejscowość, która nazywa się Adamstown.  Cała populacja wyspy tam mieszka. Wszystkich ludzi jest tam około 50. Ludzie, który tam mieszkają nie znają świata. Nigdy stamtąd nie wyjeżdżali. Na tej wyspie nie ma żadnego lotniska ani nawet portu, do którego można przycumować statek .Mieszkańcy pływają szalupami. Można tam się dostać wyłącznie droga morską, ale jest to ciężkie. Jest to jedno z najbardziej niedostępnych miejsc w świecie. Na wyspie rośnie kawa arabica. Od czasu do czasu pływają tam statki, aby zaopatrzyć mieszkańców wyspy w różne surowce. Statki przezwaja swoja podróż tylko na chwilę. Wynika to  idealnego położenia w okolicy drogi jaką przepływają statki transportowe. Styl życia na wyspie jest inny od cywilizowanego człowieka. Życie tam jest bardzo ciężkie.
Z wyspą wiąże się historia HMS Bounty. Na jednej z wypraw doszło do buntu na pokładzie przez marynarzy. Był to najsłynniejszy bunt na świecie. Kapitan wraz z załoga zostali zmuszeni do opuszczenia statku. Marynarze szukali schronienia i pływali statkiem w kilka miejsc. Ostatecznie dodarli na bezludna wyspę- Pitcairn . Osiedlili się na tej wyspie i współcześni Pitciarneńczycy są ich potomkami.
Ludzie coraz częściej chcą opuścić wyspę i może ona stać się bezludna.
Jeśli ktoś chciałby bliżej poznac historię Bounty zachęcam obejrzeć film. Prezentuje tutaj zwiastun.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !