Obserwatorzy

Google+ Followers

czwartek, 22 stycznia 2015

Wyspa Jawa

Witajcie kochani!
Dziaj chciałabym opowiedzieć o wyspie Jawa. Należy do Indonezji i jest 13 największą wyspą na świecie. Należy do Archipelagu Malajskiego.
Skąd nazwa Jawa ? Nie jest to do końca jasne. Mogło to pochodzić od nazwy rośliny, która keidyś była tam uprawiana jawa-wut. Inaczej mówiąc włośnica ber. Jest to gatunek rośliny zbożowej uprawiany w Azji. Największym miastem oraz stolicą jest Dżakarta.Port w Dżakarcie nosi nazwę Tanjung Priok. Symbolem Dżakarty jest pomnik i muzeum - Monas. Jego budowa zakończyła się 12 lipca 1975 roku. Wysokość pomnika sięga ponad 100 metrów.
Wyspa Jawa urzeka wulkanicznym krajobrazem. Na wyspie znajduje się ponad 100 wulkanów.  Jest bardzo ciekawa i kryje w sobie wiele tajemnic. Na wyspie uprawia sie ryż. Jest on najpopularniejszy i na wyspie możemy najczęściej spotkać krajobraz pól ryżowych. Uprawiana tam jest herbata, maniok, kukurydza, orzeszki ziemne.
Na samej wyspie mieszka ogromna ilość ludzi. Na km kwadratowy przypada około 1000 ludzi. W niektórych miejscach nawet 2000.  Z danych wynika, że obecnie wyspa jest zamieszkała przez  124 miliony ludzi. Powierzchnia Jawy to 126 tys km kwadratowych. Ludzie chętnie zamiekszują Jawę, ponieważ ziemia jest bardzo żyzna, urodzajna. Duży wpływ na gęstość zaludnienia ma klimat, który jest sprzyjający.

5 komentarzy:

 1. wszystko fajnie, rajski klimat, tylko Ci muzułmanie mnie odstraszają, pewnie ta religia tam dominuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele ciekawych informacji, z których nawet nie zdawałem sobie sprawy;) Dzięki za interesującą lekcję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :) Milo, że kogoś ciekawi to co piszę :) ! Pozdrawiam

   Usuń
 3. Chciałbym się kiedyś tam wybrać :) ten wpis jeszcze bardziej mnie zainteresował tym miejscem!

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny post! *-*

  http://nevergiveupp12.blogspot.com/2015/08/helping-others.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !