Obserwatorzy

Google+ Followers

wtorek, 22 września 2015

Zamek Topacz

Witajcie kochani!
Dzisiaj chciałabym opisać Wam wspaniałe miejsce jakim jest Zamek Topacz. Znajduje się na Dolnym Śląsku w miejscowości Ślęża gminy Kobierzyce. Jest to hotel znajdujący się pod Wrocławiem. Uwielbiam to miejsce. Jest to hotel nastawiony na gości biznesowych, ale jest to idealne miejsce dla wypoczynku. Dla tych, którzy interesują się motoryzacją --- > Jest tam muzeum Motoryzacji. Ja zawsze uwielbiałam samochody, a te z Muzeum są naprawdę wspaniałe! Dla tych którzy lubią wypocząć nad jeziorkiem --- > Jest teren wodny oraz wypożyczalnia kajaków. Cały kompleks zajmuje powierzchnie 50 ha. Znajdują się tam różne sale na każda okazję : Sala Kominkowa , Sala Kolumnowa, Sala Balowa, Sala Spichlerz. Moja ulubiona jest Sala Balowa. Jest tam miejsca na 400 osób i ma około 600 m kwadratowych. Jest bardzo pokaźna. Znajdują się tam różne budynki, w których są fantastyczne pokoje. Na terenie obiektu znajdują się następujące budynki : Spichlerz, Rządcówka, Domek Ogrodnika i Oficyna.
Najbardziej lubię pokoje w Spichlerzu, ponieważ są z antresolą czyli z schodami prowadzącymi na górę. Tym, którzy tam nie byli polecam bardzo odwiedzić ten obiekt. Na komputerze mam tapetę z widokiem z Zamku. W lecie można spędzić tam wspaniałe chwile. Od grudnia będzie otwarty sam Zamek.
W Zamku będzie można korzystać z SPA. Oczywiście budynki są restaurowane, a nie budowane
Historia całego Zamku zaczyna się w XVI wieku. Dopiero od 2011 roku do Zamku przyjechali pierwsi goście. Ten hotel jest bardzo młodziutki. W krótkim czasie zyskał sławę. Uważam, że jest to magiczne miejsce. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia go. Jeśli ktoś chciałby zostać na dłużej do pracy to również są potrzebni ludzie na różne stanowiska. Tego już można się dowiedzieć przez wyszukiwarkę goole. Kogo tam szukaja i jakie trzeba spełniać wymagania.
 
 
zdjęcia wzięte z internetu :
 
Zamek Topacz YT
 
https://www.google.pl/search?q=zamek+topacz+historia&biw=1097&bih=502&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIx77RzaGLyAIVIilyCh13sgJc#imgrc=CzhwmIKsDG_0YM%3A
https://www.google.pl/search?q=zamek+topacz+historia&biw=1097&bih=502&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIx77RzaGLyAIVIilyCh13sgJc#tbm=isch&q=zamek+topacz+&imgrc=D0VTtUvEMZ4nqM%3A

1 komentarz:

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !