Obserwatorzy

Google+ Followers

czwartek, 8 października 2015

Zamek Moszna

Witajcie kochani!
Dzisiaj o Zamku w Mosznej! O tym Zamku krąży wiele legend. Jedni uważają, że ten Zamek to kicz a inni, że jest bajkowy. Jestem bardzo ciekawa waszego zdania na ten temat :) .
A więc co ja o nim wiem...
Posłuchajcie :)....

 Gdzie leży Moszna ? ?
Moszna leży w województwie Opolskim
Zamek ma 99 wież. Ciekawostką jest to, że znajduje się tam  365 pokoi. Powierzchnia Zamku to 8 tys m 2 .
Nigdy nie pełnił funkcji obronnych. Opowieści o Zamku, to mrożące krew w żyłach historie o duchach. Jedną z takich legend jest duch służącej, która popełniła samobójstwo. Antenat właścicieli uwodził służące i jedna zaszła w ciążę. On nie zaakceptował ciąży i służąca się powiesiła w pobliskim parku. Teraz tam straszy.


W Maju kwitną tam piękne azalie, które zachwycają swoim zapachem. Istnieje również Święto Kwitnących Azalii.

Park, który się tam znajduje ma ponad 100 hektarów. Jest to ogromne dzieło sztuki. Park jest stworzony zgodnie z założeniami na krajobrazowy. Widoki są przepiękne. Można przechodzić przez aleję drzew i bardzo bujnej roślinności.

Najpiękniejsze pokoje to apartamenty. Póki co patrzyłam na ceny i nie wydaja się drogie. Jak dla mnie apartament to zaledwie 300 zł od osoby za nocleg. Czasem zwykły pokój w hotelu we Wrocławiu w mniej renomowanym hotelu kosztuje dwa razy tyle w sezonie zimowym . Taka cena jest niska. W Zamku najdroższy Apartament to Złoty apartament za 500 zł nocleg . Może tam mieszkać 5 osób.
Jest również oferta dla tych, którzy chcieliby poczuć się jak Hrabia :)  . Wtedy cena pokoi jest inna. Możemy wtedy mieć nieograniczony dostęp do siłowni. W cenie jest  również wyżywienie.3 komentarze:

Dziękuję za wizytę. Zostaw komentarz oraz adres swojego bloga. Jeśli obserwujesz daj znać odwdzięczę się tym samym. Wasze komentarze są dla mnie ważne.Zapraszam do dyskusji oraz następnych odwiedzin.
Pozdrawiam serdecznie !